20140403-1Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio komanda dalyvavo Rimanto Kaukėno paramos grupės ir OHLB „Kraujas“ bendrijos organizuotoje kaulų čiulpų donorystės akcijoje „Būk geras“.

Visoje Lietuvoje vykdomo projekto metu žmonės supažindinami su kaulų čiulpų donoryste ir skatinami prisidėti prie potencialių donorų registro. Nors pasauliniame kaulų čiulpų donorų registre šiuo metu yra per 18 mln. žmonių, vis dar dažni atvejai, kai registre sergančiajam nerandamas tinkamas donoras. Todėl projekto „Būk geras“ metu siekiama, kad kuo daugiau žmonių taptų potencialiais kaulų čiulpų donorais.

„Krepšininkai Lietuvoje – didelis autoritetas, ypatingai jaunimo tarpe. Tikimės, jog krepšininkų pavyzdys paskatins žmones prisijungti prie iniciatyvos ir tapti potencialiais donorais“, – teigė OHLB „Kraujas“ bendrijos atstovas Giedrius Pauža.

Tapti kaulų čiulpų donoru – tai paprastas būdas išgelbėti gyvybę. Tuo įsitikino tiek „Lietuvos ryto“ komandos žaidėjai, tiek treneriai.

„Apsisprendžiau tapti potencialiu donoru, nes tai paprastas būdas padėti žmonėmis. Galų gale niekada nežinai: gal reikės pagalbos tau ar tavo artimiesiems, ir jie taip pat lauks donoro, kaip dabar laukia daug žmonių. Padėti paprasta, todėl paprasta ir apsispręsti“, – sakė „Lietuvos ryto“ komandos lyderis Martynas Gecevičius.

Be „Lietuvos ryto“ krepšininkų prie „Būk geras“ iniciatyvos jau yra prisijungusios Kauno „Žalgirio“, Panevėžio „Lietkabelio“ ir Kauno „Aisčių-LSU-Paradis“ krepšinio komandos.

R. Kaukėno paramos grupė rūpinasi onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais. „Pasaka mano delne“, „Gerumo bilietas“ ir kitų projektų metu surenkamos lėšos skiriamos Vilniaus ir Kauno vaikų ligoninių aprūpinimui nauja įranga bei sergančių vaikų svajonių išpildymui.

Video reportažas iš akcijos čia.

Nuotraukų galerija čia.